Krtečci

 

Třídní učitelka: Ivana Abrhámová

Učitelka: Martina Prýmová

Asistent pedagoga: Štěpánka Lisá, Jana Haznerová

Provozní obsazení: Petra Svobodová

 

Dobrý den, vítejte ve třídě Krtečků. V naší třídě je 25 dětí. Z toho je 11 chlapců a 14 děvčat. 17 dětí se chystá v září do školy. Jádro kolektivu tvoří 12 dětí z minulého roku. V září přišli noví kamarádi ve věku od 3 do 6 let. Děti si na sebe rychle zvykly a pochopily, že je důležité pomáhat mladším kamarádům.
Ve třídě máme nastavená pravidla. Nutno říci, že děte chvíli trvalo než se je naučily respektovat. 

Mezi nejoblíbenější činnosti patří TV, děti se pokaždé těší na návštěvu tělocvičny v I. ZŠ. Také ranní cvičení je každý den nezbytné. V druhém pololetí začneme chodit do bazénu a to bude teprve prima.

Další oblíbenou činností je poslech pohádek. Od začátku školního roku jsme přečetly pěknou řádku knih. V oblibě je také výuka AJ s paní učitelkou Martinou.

Letos jsme prožily krásný advent. S dětmi jsme upekly a nazdobily perníčky, které teď zdobí vánoční stromeček. Seznámily se s obyčeji a zvyky tohoto období. absolvovaly dvě divadelní představení a navštívily výstavu betlémů.
Vydařenou akcí bylo též vánoční setkání s rodiči. Děti se postaraly, aby Královna zima poslala na Zem všechny hvězdičky a to proto, aby Vánoce mohly začít. Proběhly voňavé vánoční dílničky, kde se zdobila jablíčka a perníčky. Pohodové bylo též posezení u vánočních dobrot.

A teď je tu nový rok, plný výzev a přání. Těšíme se na další akce, které nás dovedou do svátků jara.

 

Šťastný nový rok 2018!